Blog: Twoja strona emocji

Wzruszony wsparciem kibiców Roman Jaremczuk

Cała Europa jednoczy się we wsparciu dla Ukrainy walczącej z rosyjską napaścią. Niezwykłe wydarzenie miało miejsce w czasie meczu ligi portugalskiej między Benfiką Lizbona a Vitorią Guimaraes, kiedy to kibice owacją przywitali na boisku ukraińskiego napastnika Romana Jaremczuka. Na twarzy piłkarza widać zaskoczenie i wzruszenie, które próbuje opanować, aby być w stanie dać wsparcie swojej drużynie.

Przeczytaj całość

Emocje wojny w orędziach Władimira Putina

Światowe media komentują wystąpienia rosyjskiego prezydenta jako agresywny wstęp do zbrojnej napaści na Ukrainę, podkreślając gniew, którego pełne były wypowiedzi Władimira Putina. Analiza mowy ciała i komunikacji emocjonalnej pozwala porównać zachowanie polityka z jego słowami, rozstrzygając, czy werbalnej wrogości towarzyszą negatywne emocje i jak są silne. Zastanawiam się, co pchnęło Putina do wojny i jakie uczucia mu w tej decyzji towarzyszą.

Przeczytaj całość

Czy Wojciech Jaruzelski czuł strach?

Dzisiaj wyruszamy w podróż w czasie. Cztery dekady upłynęły od dnia, w którym generał Wojciech Jaruzelski wprowadził w Polsce stan wojenny, swoją decyzją grzebiąc nadzieje na pokojowe zmiany w rządzonym przez komunistów kraju. 13 grudnia 1981 roku to niewątpliwie jedna z najważniejszych dat w politycznej historii Polski i symboliczna granica karnawału „Solidarności”, zrywu wolności przeciwko autorytarnej opresji. W swojej analizie emocji i mowy ciała sięgam po nagranie orędzia generała Jaruzelskiego, kierującego i partią, i nadzwyczajnie powołaną Wojskową Radą Ocalenia Narodowego.…

Przeczytaj całość

Czy Kaja Godek nienawidzi homoseksualistów?

Kaja Godek jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci życia publicznego w Polsce. Od lat jest twarzą polskiej debaty aborcyjnej, ikoną radykalnej prawicy i liderką na pierwszym froncie walki ideologicznej. W ubiegłym roku Trybunał Konstytucyjny zabrał jej główne pole aktywności, decydując w sprawie interpretacji ochrony prawa do życia, dlatego pod koniec października wróciła do Sejmu z nowym, spornym projektem wymierzonym w osoby LGBT i wolność zgromadzeń. Jak wypadła? Kiepsko. Jej radykalne wystąpienie nie jest spójne z niedopasowanym zachowaniem niewerbalnym. Dlatego szczerze…

Przeczytaj całość

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

.

dr Patryk Wawrzyński

Naukowiec, którego badania trafiły na Pudelka i zaciekawiły tysiące czytelników.

Ekspert w zakresie zachowań oraz komunikacji ludzi, który łączy badania naukowe z praktyką biznesową.

Analityk, który łączy doświadczenie zarządzania zespołem ze wspieraniem rozwoju kompetencji społecznych oraz poszukuje innowacji pomagających wspierać inteligencję społeczną i emocjonalną.

Autor książek, artykułów naukowych oraz tłumaczeń, zafascynowany przekraczaniem barier w badaniach i nauce oraz pragnący dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Obserwuj mój blog!

Informacje o najnowszych wpisach trafią bezpośrednio na wskazany adres poczty elektronicznej.

Podając swój adres poczty elektronicznej wyrażasz zgodę na jego automatyczne przetwarzanie przez WordPress.com.

.

%d blogerów lubi to: