Blog: Twoja strona emocji

Jak radzić sobie z poczuciem winy?

W niewielkiej dawce poczucie winy jest jedną z najważniejszych emocji społecznych, która chroni i wzmacnia nasze relacje z innymi ludźmi. Jednak wyrzuty sumienia odczuwane przez długi czas są niszczące i wywołują w nas dyskomfort czy wręcz cierpienie. Wstępne poczucie niezadowolenia z zachowania lub decyzji staje się stopniowo ciężarem, który prowadzi do pogorszenia nastroju, poczucia bezsilności i obwiniania się o wszystko. Dlatego właśnie poczucie winy często towarzyszy depresji, traumie i autoagresji. Na nasze szczęście, nauka dostarcza dobrych rozwiązań, jak radzić sobie…

Przeczytaj całość

Emocje mogą zdecydować, kto wygra wybory w Krakowie

Zrealizowane przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie Alpaka Innovations badanie preferencji politycznych mieszkańców Krakowa sugeruje, że mieszkańcy stolicy Małopolski oczekują od samorządu więcej troski i gotowi są na zmianę prezydenta. Faworytem wyścigu jest Łukasz Gibała, który w II turze wyborów zmierzyłby się z Małgorzatą Wassermann, dystansując rządzącego Krakowem od dwóch dekad Jacka Majchrowskiego. Zwycięzcą wyborów do rady miasta oraz parlamentu byłaby Koalicja Obywatelska. We wrześniu i październiku 2022 roku IBRiS zapytał 1000 pełnoletnich mieszkańców Krakowa o ich preferencje…

Przeczytaj całość

Wzruszony wsparciem kibiców Roman Jaremczuk

Cała Europa jednoczy się we wsparciu dla Ukrainy walczącej z rosyjską napaścią. Niezwykłe wydarzenie miało miejsce w czasie meczu ligi portugalskiej między Benfiką Lizbona a Vitorią Guimaraes, kiedy to kibice owacją przywitali na boisku ukraińskiego napastnika Romana Jaremczuka. Na twarzy piłkarza widać zaskoczenie i wzruszenie, które próbuje opanować, aby być w stanie dać wsparcie swojej drużynie.

Przeczytaj całość

Emocje wojny w orędziach Władimira Putina

Światowe media komentują wystąpienia rosyjskiego prezydenta jako agresywny wstęp do zbrojnej napaści na Ukrainę, podkreślając gniew, którego pełne były wypowiedzi Władimira Putina. Analiza mowy ciała i komunikacji emocjonalnej pozwala porównać zachowanie polityka z jego słowami, rozstrzygając, czy werbalnej wrogości towarzyszą negatywne emocje i jak są silne. Zastanawiam się, co pchnęło Putina do wojny i jakie uczucia mu w tej decyzji towarzyszą.

Przeczytaj całość

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

.

dr Patryk Wawrzyński

Naukowiec, którego badania trafiły na Pudelka i zaciekawiły tysiące czytelników.

Ekspert w zakresie zachowań oraz komunikacji ludzi, który łączy badania naukowe z praktyką biznesową.

Analityk, który łączy doświadczenie zarządzania zespołem ze wspieraniem rozwoju kompetencji społecznych oraz poszukuje innowacji pomagających wspierać inteligencję społeczną i emocjonalną.

Autor książek, artykułów naukowych oraz tłumaczeń, zafascynowany przekraczaniem barier w badaniach i nauce oraz pragnący dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Obserwuj mój blog!

Informacje o najnowszych wpisach trafią bezpośrednio na wskazany adres poczty elektronicznej.

Podając swój adres poczty elektronicznej wyrażasz zgodę na jego automatyczne przetwarzanie przez WordPress.com.

.

%d blogerów lubi to: