Praktyczna inteligencja emocjonalna

Klucz do sukcesu dla profesjonalistów

UŻYTECZNE SZKOLENIE

Przyjazne i empatyczne warsztaty mające na celu rozwijanie kompetencji inteligencji emocjonalnej u siebie i w swoim otoczeniu oraz wykorzystanie ich niezwykłego wpływu na tworzenie trwałych i wspierających relacji z innymi ludźmi.

Praktyczna inteligencja emocjonalna. Klucz do sukcesu dla profesjonalistów to unikalny program rozwoju kompetencji, który skoncentrowany jest na trzech kluczowych umiejętnościach: samoświadomości emocji, regulacji emocjonalnej oraz praktykowaniu empatii w pracy i życiu prywatnym. Trzy uzupełniające się bloki szkolenia uczą rozumieć własne emocje i potrzeby emocjonalne, pomagają korzystać z narzedzi regulacji, stresu i pobudzenia oraz pokazują, jak ćwiczyć uważność i sięgać po empatię, aby uniknąć wypalenia czy rozczarowania. Uczymy, jak słuchać swojego ciała, co zrobić z tymi sygnałami oraz jak pomagać innym opanować stres i trudne emocje.

Moduły szkolenia:

1


Zrozumieć uczucia

Pierwszym etapem wzmocnienia inteligencji emocjonalnej jest nauczenie się zwracania uwagi na swoje emocje, wyrażania ich w relacjach z innymi oraz zaakceptowania ich znaczenia.

2


Regulować emocje

Kolejnym krokiem jest doskonalenie umiejętności regulacji emocji, stresu i pobudzenia, aby nauczyć się wyciszać swoje złość, strach czy smutek zanim przejmą kontrolę nad zachowaniem.

3


Działać z empatią

Ostatnim etapem jest wykorzystanie inteligencji emocjonalnej do budowania relacji z innymi poprzez empatyczne reagowanie, praktykowanie współczucia oraz emocjonalne dostrojenie się.

Dlaczego nasza metoda jest unikalna? Ponieważ w Alpaka Innovations wiemy, jak ważne są Wasze emocje i pomagamy Wam czerpać z nich siłę. Nowoczesne narzędzia i technologie służa nam do tego, aby wspierać Was w regulacji emocji i stresu w trudnych chwilach, kiedy najbardziej tego potrzebujecie.

Kto skorzysta na naszej ofercie?

Szkolenie Praktyczna inteligencja emocjonalna. Klucz do sukcesu dla profesjonalistów skierowane jest do osób, które w swojej pracy mierzą się z trudnymi sytuacjami wymagającymi opanowania emocji i kontrolowania stresu. Warsztaty są szczególnie wartościowe dla każdego, kto chce przekuć swoje kompetencje w zawodowy sukces, ale potrzebuje wsparcia, aby wykonać kolejny krok w drodze do swoich celów. Praktyczny rozwój inteligencji emocjonalnej i jej stosowania w codziennych sytuacjach jest tym, co ułatwi Wam pokazanie pełni swoich talentów oraz pozwoli uniknąć niepokoju, rozczarowania, frustracji czy wypalenia zawodowego.

Praktyczna inteligencja emocjonalna doskonale sprawdzi się jako kompleksowe wsparcie rozwoju zawodowego kadry zarządzającej, liderów zespołów oraz trenerów umiejętności w przedsiębiorstwach, ułatwi pokonywanie codziennych wyzwań nauczycielom, urzędnikom, strażnikom miejskim czy policjantom, a także pomoże chronić przed wypaleniem zawodowych pracowników socjalnych, opiekunów i terapeutów oraz medyków. Każdy, kto w swojej pracy musi mierzyć się z trudnymi emocjami innych ludzi lub doświadcza długotrwałego stresu skorzysta na stworzonym przez nas treningu, podnosząc komfort swojego codziennego życia.


Szczegółówy program szkolenia:

Zdenerwowany mężczyzna rozmawiający przez telefon. Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

Zrozumieć uczucia

Moduł 1 (2h)

Pierwszym etapem wzmocnienia inteligencji emocjonalnej jest nauczenie się zwracania uwagi na swoje emocje i interpretowanie sygnałów naszego ciała. Moduł uczy samoświadomości uczuć, wyrażania ich w relacjach z innymi ludźmi oraz zaakceptowania ich obecności, wpływu na zachowanie i znaczenia w naszym życiu. Szkolenie pomaga poznać siebie i docenić emocje jako mechanizm, z którego korzysta organizm do komunikacji swoich potrzeb.

Wyjaśniam w nim:

 • Skąd biorą się nasze emocje i do czego służą?
 • Dlaczego każdemu potrzebna jest inteligencja emocjonalna?
 • Czy potrafimy być szczęśliwi ignorując sygnały, które wysyła nasze ciało?
 • Co to samoświadomość emocjonalna i jak możemy ją ćwiczyć?
 • Po czym rozpoznać emocje pozytywne i jak się nimi cieszyć?
 • Jak nasze ciała sygnalizuje, gdy się boimy, jesteśmy źli albo smutni?
 • W jaki sposób wyrażać emocje, aby nas nie przytłoczyły?
 • Co oznacza zaakceptowanie własnych emocji i czy warto to robić?
Kobieta siedząca na ławce na górskim punkcie widokowym. Photo by Tobi on Pexels.com

Regulować emocje

Moduł 2 (2h)

Kolejnym krokiem jest przejście od samoświadomości emocji do doskonalenia umiejętności regulacji emocji, stresu i pobudzenia, aby były one pod kontrolą naszych decyzji. Moduł tłumaczy, w jaki sposób możemy wyciszyć swoje złość i frustrację, strach i niepokoje czy smutek i melancholię zanim zaczną decydować o naszym zachowaniu. Warsztat otwiera skrzynkę z narzędziami, po które możecie sięgnąć w każdej chwili.

Opowiadam w nim:

 • Dlaczego tak trudno jest uzyskać równowagę emocji pozytywnych i negatywnych?
 • Kiedy odczuwamy gniew i jak zmienia nasze decyzje złość?
 • Czy złość lepiej wyciszyć, uleczyć czy wyładować?
 • Do czego służy nam strach i skąd biorą się nasze lęki?
 • Czy musimy się wszystkim martwić i jak uspokoić nasz zaniepokojony mózg?
 • Co mówi nam odczuwanie smutku, żalu i melancholii?
 • W jaki sposób możemy wpływać na swój nastrój, aby uniknąć depresyjnych myśli?
 • Czy sami możemy decydować, które przeżycia emocjonalne są dla nas ważne, a które nie?
Kobieta w towarzystwie uśmiechniętych współpracowników. Photo by Fox on Pexels.com

Działać z empatią

Moduł 3 (2h)

Ostatnim etapem pracy nad inteligencją emocjonalną jest jej wykorzystanie do budowania trwałych i rezonujących relacji z innymi. Moduł pokazuje, jak używać empatycznego reagowania na potrzeby innych, praktykować współczucie jako strategię radzenia sobie z emocjami oraz wykorzystywać dostrojenie się w codziennej praktyce. Szkolenie dostarcza sprawdzonych technik, które ułatwią Wam życie.

Tłumaczę w nim:

 • Co sprawia, że empatia oraz współczucie są potężnymi narzędziami w naszych rękach?
 • Dlaczego optymizm i nadzieja są doskonałą motywacją?
 • Jak wrażliwość na potrzeby innych sprawia, że współpraca staje się skuteczniejsza?
 • Do czego służy empatyczna troska i po co zwracać uwagę na emocje innych?
 • Czy jesteśmy w stanie zmienić egoizm w altruizm i ograniczyć przy tym nasz stres?
 • Dlaczego na współczuciu korzystają wszyscy?
 • Jak to możliwe, że emocje są zaraźliwe i czy można od nich zachorować?
 • Czy jesteśmy w stanie dostroić nasze emocje z innymi ludźmi?

Cennik szkolenia:

Grupa 5–10 uczestników:

 • całość szkolenia (6h): 1 000 zł,
 • dwa moduły (4h): 700 zł,
 • jeden moduł (2h): 350 zł.

Dodatkowe sesje indywidualne dla uczestników:

 • przy zakupie całości szkolenia: 100 zł za sesję (50 minut),
 • cena standardowa: 120 zł za sesję.

Grupa 11–20 uczestników:

 • całość szkolenia (6h): 1 400 zł,
 • dwa moduły (4h): 1 000 zł,
 • jeden moduł (2h): 500 zł.

Dodatkowe sesje indywidualne dla uczestników:

 • przy zakupie całości szkolenia: 100 zł za sesję (50 minut),
 • cena standardowa: 120 zł za sesję.

Cena podstawowa obejmuje przeprowadzenie warsztatów i materiały edukacyjne dla uczestników w przypadku szkolenia stacjonarnego w Toruniu i okolicach lub szkolenia online. Spotkanie prowadzone jest w języku polskim lub języku angielskim. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający udział i nabyte kompetencje.


Szkolenie doskonale uzupełnią nasze sesje indywidualne:

Kobieta i mężczyzna pogrążeni w trudnych emocjach siedzący na ławce w parku. Photo by Vera Arsic on Pexels.com

Trudne emocje pod kontrolą

Indywidualne sesje regulacji emocji i stresu

Program indywidualny przygotowany dla każdego, kto czuje przytłaczające trudne emocje i stres oraz chce nauczyć się, jak sobie z nimi radzić. Sesje służą zrozumieniu doświadczanych uczuć, poznania ich sygnałów i wypracowania strategii reagowania.

Nasze podejście wykorzystuje nowoczesne narzędzia analizy zachowania do pokazania, kiedy i jak budzą się nasze trudne emocje oraz w jaki sposób możemy świadomie interweniować, aby powstrzymać rosnące strach, gniew, rozczarowanie, smutek czy poczucie winy. Wspólnie pracujemy nad skutecznymi sposobami regulacji emocji i ich wyrażaniem oraz wzmacniamy odporność na trudne doświadczenia.

Cena od 120 zł za sesję (50 minut).

Trójka dzieci bawiących się skakanką w salonie mieszkania. Photo by Monstera on Pexels.com

Inspirujące przywództwo

Empatyczne narzędzia zarządzania zespołem

Dwanaście kroków, które pozwalają stać się lepszym liderem dzięki indywidualnym sesjom poświęconym podnoszeniu kompetencji przywódczych poprzez rozwój inteligencji społecznej i emocjonalnej oraz wzmocnienie relacji z ludźmi.

Unikalne podejście i poparte dowodami naukowymi techniki trening umiejętności pomogą każdemu, kto chce sprawniej i skuteczniej zarządzać pracą innych ludzi. Przywiązując szczególną wagę do regulacji emocji, stresu i pobudzenia, kładziemy trwałe fundamenty pod rozwój i samorealizację skupione na celach, żeby było Wam łatwiej poradzić sobie z wyzwaniami nowoczesnego przywództwa.

Cena od 120 zł za sesję (50 minut).


Emocje, które gotują się pod progiem świadomości, mogą wywierać potężny wpływ na nasze postrzeganie i reakcje, nawet jeśli nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia.

– Daniel Goleman


Doktor Patryk Wawrzyński, twórca Alpaka Innovations.

Twórca Alpaka Innovations

dr Patryk
Wawrzyński

Jestem naukowcem zajmującym się komunikacją między ludźmi, szczególnie wpływem emocji na zachowanie i podejmowanie decyzji oraz rozumieniem sygnałów płynących z mowy ciała. Kierowałem zespołem badawczym, który sięgając po innowacyjne rozwiązanie i odważnie korzystając z dorobku neuronauki zastosował skanowanie funkcjonalne mózgu (fMRI) do zrozumienia, jak różne emocje zmieniają naszą reakcję na opowieść. Pokazaliśmy też, że obserwacja mowy ciała ułatwia przewidywanie zachowania odbiorców naszych treści.

Swoje doświadczenie zdobyłem dzięki pracy badawczej w Polsce i projektom biznesowym, które dały początek Alpaka Innovations. Uczyłem się od najlepszych w trakcie staży i stypendiów w cenionych ośrodkach w USA, Niemczech, Portugalii, Estonii, Rumunii, Południowej Afryce i Chile, a także wykładając komunikację na uczelniach w Polsce, Litwie i Iranie. Dzięki temu jestem pionierem metod analizy danych behawioralnych, które wykorzystuje pracując z politykami, twórcami reklam i kampanii marketingowych, naukowcami i prawnikami.

Więcej o mnie:

Dane kontaktowe:

Alpaka Innovations
Patryk Wawrzyński
ul. Grudziądzka 91, 87-100 Toruń

NIP: 542 298 93 55
Regon: 384314212

+48 535 556 682
kontakt@alpakainnovations.com

%d blogerów lubi to: