Trudne emocje pod kontrolą

Indywidualne sesje regulacji emocji i stresu

SPOTKANIA, KTÓRE POMAGAJĄ

Indywidualne sesje nastawione na ćwiczenie kompetencji inteligencji emocjonalnej oraz doskonalenie samoregulacji emocji i stresu, skuteczniejsze od innych dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi, które pomogą każdemu zrozumieć swoje uczucia.

Trudne emocje pod kontrolą. Indywidualne sesje regulacji emocji i stresu to unikalna propozycja dla każdego, komu doskwierają przytłaczające emocje, męczy stres lub zaniepokojenie, zbyt często towarzyszy gniew lub smutek oraz chce zrozumieć ich źródła i nauczyć się, jak sobie z nimi radzić. Indywidualne spotkania w spokojnej atmosferze służą zrozumieniu doświadczanych uczuć, poznaniu sygnałów, które wysyła nasze ciało oraz wypracowania własnych strategii reagowania. Korzystając z niezwykłych możliwości nowoczesnych narzędzi, zwłaszcza automatycznej analizy zachowania, emocji i pobudzenia, dowiesz się, kiedy i jak budzą się w Tobie trudne emocje oraz w jaki sposób świadomie interweniować, aby powstrzymać rosnący strach, gniew, rozczarowanie, smutek, rezygnację czy poczucie winy. Wspólnie wypracujemy skuteczne sposoby regulacji emocji i ich wyrażania.

Mapa spotkań indywidualnych:

1


Zrozumieć emocje

Spotkania rozpoczynamy od rozmowy o trudnych emocjach, wspólnie szukając ich źródeł, funkcji i konsekwencji.

2


Rozpoznawać ich sygnały

Poznając emocje zaczynamy uczyć się, jakie sygnały wysyła nasze ciało i jak reaguje nasz umysł, gdy czujemy trudne emocje.

3


Reagować w dobrym momencie

Znając swoje emocje i ich sygnały możemy pracować nad samoregulacją emocji i stresu, aby interweniować na czas.

Dlaczego nasza metoda jest unikalna? Ponieważ w Alpaka Innovations wiemy, jak ważne są Wasze emocje i pomagamy Wam czerpać z nich siłę. Nowoczesne narzędzia i technologie służą nam do tego, aby wspierać Was w regulacji emocji i stresu w trudnych chwilach, kiedy najbardziej tego potrzebujecie.

Kto skorzysta na naszej ofercie?

Spotkania indywidualne Trudne emocje pod kontrolą. Indywidualne sesje regulacji emocji i stresu są dobrą propozycją dla osób, które często odczuwają silne emocje lub przeżywają stres, a zarazem przejmują się tym, jak wpływa to na ich życie, zachowanie, pracę czy relacje z bliskimi. Z sesji skorzysta każdy, kto chce rozwijać swoją inteligencję emocjonalną oraz lepiej zrozumieć siebie i swoje potrzeby, aby czerpać więcej radości i przyjemności na co dzień i łatwiej radzić sobie w stresujących sytuacjach. Wykorzystanie automatycznej analizy emocji i stresu sprawia, że program będzie wartościowy dla osób, którym trudno jest nazwać i zrozumieć swoje emocje. Ponadto, dzięki swojemu praktycznemu formatowi może wzbogacić proces terapeutyczny i pomóc tym, którzy każdego dnia muszą mierzyć się z trudnymi emocjami oraz silnym stresem.

Trudne emocje pod kontrolą to rozwiązanie dla osób, które czują, że silne emocje sprawiają, że stają się wybuchowi, rozdrażnieni, wycofani, zamknięci w sobie lub spięci. Przydatny jest dla każdego, kto musi mierzyć się z ważnymi zmianami w swoim życiu i chce lepiej radzić sobie z odczuwaną złością, smutkiem, strachem czy niepokojem. Program doskonale sprawdzi się dla osób wykonujących stresującą pracę, przeciążonych obowiązkami i odpowiedzialnych za zarządzanie zespołem ludzi. Jednak przede wszystkim to spotkania zaplanowane dla każdego, kto chciałby lepiej radzić sobie z emocjami i chce nauczyć się więcej o sobie.


Szczegółowy program spotkań:

KROK PIERWSZY

Zrozumieć emocję i ich znaczenie

Czas trwania: 4 sesje indywidualne

Sesje w ramach Trudnych emocji pod kontrolą rozpoczynają się od rozmowy o doświadczeniu trudnych emocji: gniewu, frustracji, rozczarowania, strachu, zaniepokojenia, smutku, rezygnacji, poczucia winy czy wstydu. Wspólnie szukamy ich źródeł i staramy się zrozumieć, dlaczego pojawiają się w naszym życiu oraz jakie jest ich znaczenie. Rozmowa wspierana analizą zachowania niewerbalnego oraz sygnałów emocji czy stresu pozwala dostrzec, jak trudne emocje stają się przeszkodą dla szczęścia, satysfakcji i radości. Dlatego dokładnie sprawdzamy ich cel oraz konsekwencje, do jakich prowadzi codzienne tłumienie i kontrolowanie emocji, które zamykamy w sobie.

KROK DRUGI

Rozpoznawać sygnały emocji

Czas trwania: 4 sesje indywidualne

Korzystanie z nowoczesnych narzędzi, które dostarczą informację o sygnalizowanych emocjach z dokładnością do 1/10 sekundy bardzo ułatwia nauczenie się tego, jak rozpoznawać sygnały emocji w naszym ciele. Ponadto, szybciej można dostrzec, jak bardzo zmienia się nasze myślenie i podejmowane decyzje, gdy trudne emocje lub stres zaczynają w nas narastać i jesteśmy o krok od ich wybuchu. Samoświadomość emocjonalna jest niezwykle ważną umiejętnością, którą trzeba ćwiczyć i rozwijać, aby lepiej zadbać o swoje szczęście i zadowolenie z życia, budować zdrowe relacje z bliskimi oraz skuteczniej radzić sobie w trudnych sytuacjach. Kilka spotkań wystarczy, aby poczuć w sobie prawdziwą zmianę.

KROK TRZECI

Reagować w dobrym momencie

Czas trwania: 4 sesje indywidualne

Ostatnim krokiem jest stworzenie własnej skrzynki z praktycznymi narzędziami, które pomagają interweniować na czas oraz regulować trudne emocje i stres. Zdobyta wiedza o swoich emocjach oraz umiejętności ich sprawnego rozpoznawania są potrzebne, aby na co dzień czuć, kiedy należy dostrzec i wyrazić swoje emocje, jednak wciąż potrzebujemy sposobów, żeby zrobić to komfortowo i bezpiecznie. Badania naukowców pokazują, że umiejętność lepszej samoregulacji emocjonalnej poprawia nasze relacje z innymi, korzystnie wpływa na nasze zdrowie, podnosi sprawność mózgu i pamięci oraz sprawia, że częściej czujemy się szczęśliwi i spełnieni, dodatkowo przeżywając mniej trudnych emocji.


Cennik sesji indywidualnych:

Sesja w ramach programu indywidualnego:

  • jedna sesja (50 minut): 120 zł,
  • jednodniowy blok spotkań (4h): 500 zł,
  • program weekendowy (10h): 1 500 zł.

Sesje dodatkowe dla uczestników szkoleń:

  • jedna sesja (50 minut): 100 zł,
  • jednodniowy blok spotkań (4h): 450 zł,
  • program weekendowy (10h): 1 350 zł.

Cena podstawowa dotyczy sesji indywidualnych realizowanych w siedzibie Alpaka Innovations w Toruniu (ul. Grudziądzka 91) oraz towarzyszących szkoleniom po wcześniejszym umówieniu terminów. W przypadku spotkań wyjazdowych klient będzie musiał również uwzględnić ustalone koszty dojazdu.

Spotkania odbywają się w języku polskim lub języku angielskim.


Szkolenia, które warto poznać:

Kobieta i mężczyzna rozmawiający przy stoliku. Photo by Marcelo Dias on Pexels.com

Wiarygodna komunikacja

Skrzynka z praktycznymi narzędziami

Kompleksowe warsztaty wiarygodnej komunikacji składają się z czterech modułów, wspólnie tworząc skrzynkę narzędzi potrzebnych do skutecznego wywierania wpływu społecznego i oddziaływania na innych ludzi w sposób naturalny i spójny.

Korzystając z dorobku nauki i innowacyjnych rozwiązań nasze szkolenie ułatwia sprawne komunikowanie się, regulację emocji i stresu oraz wykorzystanie autentyczności swojego zachowania do wzmocnienia więzi z odbiorcą. Każdy z modułów tworzy most między wiedzą a kompetencjami, ucząc sposobów samodzielnego rozwijania umiejętności współpracy i wystąpień publicznych.

Cena od 120 zł za osobę.

Młoda kobieta i starszy mężczyzna współpracujący ze sobą przy komputerze. Photo by Matheus Bertelli on Pexels.com

Praktyczna inteligencja emocjonalna

Klucz do sukcesu dla profesjonalistów

Przyjazne i empatyczne szkolenie mające na celu praktyczne rozwijanie kompetencji inteligencji emocjonalnej u siebie i w swoim otoczeniu oraz wykorzystanie ich niezwykłego wpływu na trwałość relacji z innymi ludźmi.

Program rozwija trzy kluczowe umiejętności: samoświadomość emocji, regulację emocjonalną oraz praktykowanie empatii. Trzy uzupełniające się bloki warsztatów uczą rozumieć własne emocje i potrzeby emocjonalne, pomagają korzystać z narzędzi regulacji emocji, stresu i pobudzenia oraz pokazują, jak ćwiczyć uważność i sięgać po empatię, aby uniknąć wypalenia czy rozczarowania.

Cena od 100 zł za osobę.

Oferta usług badawczych realizowanych z wykorzystaniem systemu FaceReader dostępna jest dzięki Funduszowi Wsparcia Inwestycyjnego Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach grantu 5/FWI-C19/2021/70.


Mamy szansę skutecznie balansować emocje, osiągając wewnętrzną równowagę, która umożliwia nam radzenie sobie z mniejszym lub większym napięciem w życiu codziennym.

– Daniel J. Siegel


Doktor Patryk Wawrzyński, twórca Alpaka Innovations.

Twórca Alpaka Innovations

dr Patryk
Wawrzyński

Jestem naukowcem zajmującym się komunikacją między ludźmi, szczególnie wpływem emocji na zachowanie i podejmowanie decyzji oraz rozumieniem sygnałów płynących z mowy ciała. Kierowałem zespołem badawczym, który sięgając po innowacyjne rozwiązanie i odważnie korzystając z dorobku neuronauki zastosował skanowanie funkcjonalne mózgu (fMRI) do zrozumienia, jak różne emocje zmieniają naszą reakcję na opowieść. Pokazaliśmy też, że obserwacja mowy ciała ułatwia przewidywanie zachowania odbiorców naszych treści. Prowadzenie firmy łączę z pracą adiunkta w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Swoje doświadczenie zdobyłem dzięki pracy badawczej w Polsce i projektom biznesowym, które dały początek Alpaka Innovations. Uczyłem się od najlepszych w trakcie staży i stypendiów w cenionych ośrodkach w USA, Niemczech, Portugalii, Estonii, Rumunii, Południowej Afryce i Chile, a także wykładając komunikację na uczelniach w Polsce, Litwie i Iranie. Dzięki temu jestem pionierem metod analizy danych behawioralnych, które wykorzystuje pracując z politykami, twórcami reklam i kampanii marketingowych, naukowcami i prawnikami. Moje unikalne podejście do komunikacji sprawiło, że od 2022 roku jako trener kompetencji współpracuję z International Republican Insitute.

Więcej o mnie:

Dane kontaktowe:

Alpaka Innovations
Patryk Wawrzyński
ul. Grudziądzka 91, 87-100 Toruń

NIP: 542 298 93 55
Regon: 384314212

+48 535 556 682
kontakt@alpakainnovations.com

%d blogerów lubi to: