Inspirujące przywództwo

Innowacyjny program indywidualny

Kobieta i mężczyzna podają sobie dłoń jako przywitanie w formalnych, biznesowych warunkach.

ZOSTAŃ LEPSZYM LIDEREM

Indywidualny program treningu, który w dwunastu krokach pozwala stać się inspirującym przywódcą dzięki rozwojowi kompetencji społecznych, emocjonalnych i komunikacyjnych wykorzystując do tego nowoczesne narzędzia i odkrycia nauki.

Inspirujące przywództwo. Empatyczne narzędzia zarządzania zespołem to wartościowa propozycja rozwoju i treningu kompetencji społecznych dla każdego, kto chce sprawnie i skutecznie zarządzać pracą innych ludzi. Przywiązując szczególną wagę do regulacji emocji, stresu i pobudzenia oraz komunikacji niewerbalnej, kładziemy trwałe fundamenty pod rozwój, satysfakcję zawodową i samorealizację skupioną na celach, aby naszym klientom było łatwiej mierzyć się z wyzwaniami nowoczesnego przywództwa. Sięgamy po narzędzia, których skuteczność potwierdzona jest praktyką oraz odkryciami nauk o mózgu i komunikacji społecznej.

Mapa programu indywidualnego:

1


Przywództwo szyte na miarę

Trening rozpoczynamy od wspólnego odkrycia, jakim liderem i człowiekiem chcesz stać się w najbliższej przyszłości.

2


Twoje szanse i zagrożenia

Następnie zaczynamy pracę nad diagnozą mocnych i słabych stron Twojego stylu komunikowania i zarządzania.

3


Relacje, które inspirują

Plan działania budujemy wokół wartości oraz relacji z innymi ludźmi, skupiając uwagę na sile inspirującego przywództwa.


Dlaczego nasza metoda jest unikalna? Ponieważ w Alpaka Innovations wiemy, jak ważne są Wasze emocje i pomagamy Wam czerpać z nich siłę. Nowoczesne narzędzia i technologie służą nam do tego, aby wspierać Was w regulacji emocji i stresu w trudnych chwilach, kiedy najbardziej tego potrzebujecie.

Kto skorzysta na naszej ofercie?

Program treningowy Inspirujące przywództwo. Empatyczne narzędzia zarządzania zespołem skierowany jest do osób, które zarządzają ludźmi lub chcą to robić w przyszłości. Nasza metoda posłuży każdemu, kto chce inspirować i motywować swoich współpracowników do działania, a zarazem nie płacić za to wysokiej ceny stresu i trudnych emocji wynikających z odpowiedzialności za pracę zespołu. Jeśli czujesz wypalenie, zarządzanie przynosi coraz mniej przyjemności albo negatywne emocje utrudniają wykonywanie obowiązków, to nasza propozycja daje to, czego nie zaoferuje nikt inny.

Inspirujące przywództwo to doskonały pomysł dla kadry zarządzającej firm i przedsiębiorców, prawników, dyrektorów w administracji i systemie edukacji, którzy każdego dnia odpowiadają za pracę swojego zespołu i mierzą się z silnym stresem, ale na programie skorzystają także przedstawiciele zawodów medycznych oraz osoby pracujące w sporcie lub rozrywce. Nowoczesne narzędzia, sprawdzone metody i potwierdzone przez naukę podejście sprawią, że będą cieszyć się z inspirowania i motywowania innych oraz zarządzania ich pracą.


Szczegółowy program szkolenia:

Kobieta patrząca na fotografie przyklejone taśmą do białej ściany w otoczeniu żarówek wiszących z sufitu.

KROK PIERWSZY

Przywództwo szyte na Twoją miarę

Czas trwania: 4 sesje indywidualne

Pierwszym etapem naszej współpracy jest określenie celów działania i znalezienie odpowiedzi na pytanie, jakim liderem pragniesz się stać. Teoria zmiany intencjonalnej, która jest naukową podstawą naszej metody, pokazuje, że najskuteczniejszym sposobem treningu przywództwa jest sprawne opowiedzenie własnej wizji wyobrażonego Ja i budowanie kompetencji potrzebnych do zrealizowania swoich aspiracji. W pierwszym kroku zajmiemy się wartościami, którymi chcesz się kierować oraz emocjami, którymi pragniesz się dzielić z innymi. Przyjrzymy się Twoim celom, jakie chcesz sobie postawić w relacjach z innymi i sposobom ich skutecznego komunikowania, aby stworzyć plan działania.

Czekający na chodniku mężczyzna ubrany w garnitur.

KROK DRUGI

Twoje szanse i zagrożenia

Czas trwania: 4 sesje indywidualne

Drugim etapem jest sprawdzenie, jak daleko znajdujesz się od swojego idealnego wyobrażonego Ja i na co trzeba zwrócić uwagę, aby spełnić się jako inspirujący lider, którego siłą są kompetencje społeczne i emocjonalne. Będziemy poszukiwać Twoich mocnych i słabszych stron, zastanawiając się, jak najlepiej wykorzystać Twój potencjał i zasoby, którymi dysponujesz. Zastanowimy się nad szansami i Twoimi unikalnymi możliwościami, ale równocześnie będziemy uważni na ryzyko i zagrożenia dla Twojego planu samorozwoju zawodowego. Wiele uwagi poświęcimy ludziom w Twoim otoczeniu, aby zobaczyć, jak relacje mogą wspierać rozwój i motywować do stawania się lepszym liderem.

Kobieta i mężczyzna wspólnie pracują przy komputerach siedząc przy stoiku na patio budynku.

KROK TRZECI

Relacje, które inspirują i motywują

Czas trwania: 4 sesje indywidualne

Dzięki temu będziemy przygotowani do ostatniego etapu programu, który sprawi, że staniesz się inspirującym przywódcą. Porównując Twoje szanse i zagrożenia z idealnym wyobrażonym Ja wspólnie wypracujemy plan działania, który komfortowo i skutecznie wykorzysta Twoje możliwości i zasoby do osiągnięcia sukcesu. Przywództwo jest dynamiczne, a zarządzanie zespołem wymaga adaptowania się do ciągłych zmian, dlatego kluczowym będzie trening kompetencji komunikacyjnych, społecznych i emocjonalnych, a także regulacja stresu oraz inspirowanie i motywowanie innych. Fundamentem naszego planu działania będą relacje z innymi, dzięki którym będziesz praktykować swoje przywództwo.


Cennik sesji indywidualnych:

Sesja w ramach programu indywidualnego:

  • jedna sesja (50 minut): 120 zł,
  • jednodniowy blok spotkań (4h): 500 zł,
  • program weekendowy (10h): 1 500 zł.

Sesje dodatkowe dla uczestników szkoleń:

  • jedna sesja (50 minut): 100 zł,
  • jednodniowy blok spotkań (4h): 450 zł,
  • program weekendowy (10h): 1 350 zł.

Cena podstawowa dotyczy sesji indywidualnych realizowanych w siedzibie Alpaka Innovations w Toruniu (ul. Grudziądzka 91) oraz towarzyszących szkoleniom po wcześniejszym umówieniu terminów. W przypadku spotkań wyjazdowych klient będzie musiał również uwzględnić ustalone koszty dojazdu i ewentualnego noclegu w przypadku intensywnych programów weekendowych.

Spotkania odbywają się w języku polskim lub języku angielskim.


Szkolenia, od których warto zacząć:

Kobieta i mężczyzna rozmawiający przy stoliku. Photo by Marcelo Dias on Pexels.com

Wiarygodna komunikacja

Skrzynka z praktycznymi narzędziami

Kompleksowe warsztaty wiarygodnej komunikacji składają się z czterech modułów, wspólnie tworząc skrzynkę narzędzi potrzebnych do skutecznego wywierania wpływu społecznego i oddziaływania na innych ludzi w sposób naturalny i spójny.

Korzystając z dorobku nauki i innowacyjnych rozwiązań nasze szkolenie ułatwia sprawne komunikowanie się, regulację emocji i stresu oraz wykorzystanie autentyczności swojego zachowania do wzmocnienia więzi z odbiorcą. Każdy z modułów tworzy most między wiedzą a kompetencjami, ucząc sposobów samodzielnego rozwijania umiejętności współpracy i wystąpień publicznych.

Cena od 120 zł za osobę.

Młoda kobieta i starszy mężczyzna współpracujący ze sobą przy komputerze. Photo by Matheus Bertelli on Pexels.com

Praktyczna inteligencja emocjonalna

Klucz do sukcesu dla profesjonalistów

Przyjazne i empatyczne szkolenie mające na celu praktyczne rozwijanie kompetencji inteligencji emocjonalnej u siebie i w swoim otoczeniu oraz wykorzystanie ich niezwykłego wpływu na trwałość relacji z innymi ludźmi.

Program rozwija trzy kluczowe umiejętności: samoświadomość emocji, regulację emocjonalną oraz praktykowanie empatii. Trzy uzupełniające się bloki warsztatów uczą rozumieć własne emocje i potrzeby emocjonalne, pomagają korzystać z narzędzi regulacji emocji, stresu i pobudzenia oraz pokazują, jak ćwiczyć uważność i sięgać po empatię, aby uniknąć wypalenia czy rozczarowania.

Cena od 100 zł za osobę.

Oferta usług badawczych realizowanych z wykorzystaniem systemu FaceReader dostępna jest dzięki Funduszowi Wsparcia Inwestycyjnego Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach grantu 5/FWI-C19/2021/70.


Przywództwo można rozwinąć. Dokładniej rzecz biorąc, można nauczyć się zachowań efektywnego lidera. Przywódcy mogą się zmienić w wymarzonym kierunku, ale wymaga to wysiłku i zaangażowania. Bez wyznaczonego celu i pragnienia rozwoju zmiany będą wolniejsze albo wręcz przyniosą niechciane efekty.

– Richard E. Boyatzis


Doktor Patryk Wawrzyński, twórca Alpaka Innovations.

Twórca Alpaka Innovations

dr Patryk
Wawrzyński

Jestem naukowcem zajmującym się komunikacją między ludźmi, szczególnie wpływem emocji na zachowanie i podejmowanie decyzji oraz rozumieniem sygnałów płynących z mowy ciała. Kierowałem zespołem badawczym, który sięgając po innowacyjne rozwiązanie i odważnie korzystając z dorobku nauki o mózgu zastosował skanowanie funkcjonalne mózgu (fMRI) do zrozumienia, jak różne emocje zmieniają naszą reakcję na opowieść. Pokazaliśmy też, że obserwacja mowy ciała ułatwia przewidywanie zachowania odbiorców naszych treści. Prowadzenie firmy łączę z pracą adiunkta w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Swoje doświadczenie zdobyłem dzięki pracy badawczej w Polsce i projektom biznesowym, które dały początek Alpaka Innovations. Uczyłem się od najlepszych w trakcie staży i stypendiów w cenionych ośrodkach w USA, Niemczech, Portugalii, Estonii, Rumunii, Południowej Afryce i Chile, a także wykładając komunikację na uczelniach w Polsce, Litwie i Iranie. Dzięki temu jestem pionierem metod analizy danych behawioralnych, które wykorzystuje pracując z politykami, twórcami reklam i kampanii marketingowych, naukowcami i prawnikami. Moje unikalne podejście do komunikacji sprawiło, że od 2022 roku jako trener kompetencji współpracuję z International Republican Insitute, prowadząc szkolenia w Europie.

Więcej o mnie:

Dane kontaktowe:

Alpaka Innovations
Patryk Wawrzyński
ul. Grudziądzka 91, 87-100 Toruń

NIP: 542 298 93 55
Regon: 384314212

+48 535 556 682
kontakt@alpakainnovations.com

%d blogerów lubi to: