Edukacja

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów proponujemy pięć programów szkoleń, indywidualnych i grupowych, które mogą być spersonalizowane względem Waszych oczekiwań lub wyzwań.

Do tego oferujemy nowatorską metodę wsparcia instytucji edukacyjnych i profesjonalistów w zakresie monitoringu emocjonalnego, aby Wasze usługi były jeszcze lepsze.

Drugim filarem Alpaka Innovations i ważnym aspektem naszej misji jest wspieranie rozwoju komunikacyjnego, społecznego i emocjonalnego klientów oraz uczenie, jak skuteczniej korzystać ze swoich kompetencji i odnosić sukcesy zmniejszając swoje napięcie.
Co to oznacza dla naszych klientów?

Tworząc naszą ofertę myślimy, co możemy zrobić, aby naszym klientom nie towarzyszył stres w najważniejszych sytuacjach komunikacyjnych – pragniemy, aby nasze zajęcia i kursy pomagały Wam przetrwać trudne chwile oraz pokonywać przeszkody, które napotkaliście na swojej drodze. Interesują nas takie rozwiązania, które pozwalają oswoić emocje i uczynić z nich atut w budowaniu wiarygodności, dlatego priorytetem jest dla nas kompleksowe podejście do komunikacji.

Jak to działa?

Korzystając z natychmiastowej i obiektywnej informacji zwrotnej, której dostarcza nam oprogramowanie FaceReader, jesteśmy w stanie skuteczniej, szybciej i taniej pomóc naszym klientom. Nastawiamy się na praktyczne zastosowania, naturalne warunki komunikacyjne oraz precyzyjne odzwierciedlenie wyzwań, z którymi musicie zmierzyć się w swojej karierze. Proponujemy metody, w których droga do doskonałości w komunikacji prowadzi przez inteligencję społeczną i emocjonalną oraz wiedzę o tym, w jaki sposób reaguje nasz organizm. Doświadczenie w zakresie łączenia neuronauk z badaniami społecznymi pozwala nam oferować dokładniejsze wyjaśnienia i skuteczniejsze rozwiązania, które zawsze mają swoje uzasadnienie w aktualnym stanie wiedzy. To wszystko sprawia, że nasze zajęcia indywidualne i szkolenia całkowicie dostosowane są do unikalnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Kiedy możesz na tym skorzystać?

Oferta Alpaka Innovations skierowana jest do tych, którzy chcą skuteczniej radzić sobie z komunikacją, lepiej rozumieć własne emocje oraz sprawniej korzystać z potencjału inteligencji społecznej i emocjonalnej.

  • Współpracujemy z liderami, którzy chcą inspirować swoich współpracowników.
  • Wspieramy mówców, którzy chcą być zapamiętani przez swoją publiczność.
  • Pomagamy w rozwoju tych, którzy pragną odnieść sukces i nie zapłacić za to ogromnym stresem.
Program i zakres treści naszych zajęć dostosowujemy do specyfiki Waszej branży – przecież z różnymi wyzwaniami mierzą się prawnicy, przedsiębiorcy, sprzedawcy, medycy, urzędnicy, pracownicy ochrony czy nauczyciele.

Do tego specjalną ofertę przygotowaliśmy dla młodzieży, aby zaoferować młodym ludziom to, czego nie daje im szkoła – najwyższej jakości trening kompetencji komunikacyjnych, społecznych i emocjonalnych.

Celem Alpaka Innovations jest tworzenie praktycznych rozwiązań opartych na wiedzy, dlatego oferujemy także wsparcie instytucji edukacyjnych i monitoring emocjonalny procesów kształcenia. Przygotujemy profesjonalny raport pokazujący, jakich emocji doświadczają uczestnicy, jak silne są ich pobudzenie lub stres oraz na ile skutecznie udaje się ich zaangażować. Nasze narzędzia mogą służyć także wsparciu diagnostyki przez profesjonalistów oraz doskonaleniu zawodowemu terapeutów i psychologów.

Trening wystąpień publicznych

Program nastawiony na doskonalenie kompetencji komunikacyjnych i swobody wystąpień publicznych, który przygotować ma mówców świadomych swoich możliwości. Korzystając z oprogramowania FaceReader jako źródła szybkiej i obiektywnej informacji zwrotnej możemy skupić się na sprawnym i skutecznym oswojeniu emocji i stresu oraz nauczeniu zarządzania nimi, aby budowały wiarygodność lub wzmacniały wizerunek. Dokładając do tego warsztat retoryczny i narracyjny maksymalnie wykorzystamy Wasz potencjał i sprawimy, że wystąpienia publiczne będą dla Was zawsze ciekawą przygodą.

Jak to działa?

Zajęcia odbywają się indywidualnie na podstawie wspólnie opracowanego harmonogramu, który pozwala skupić się na najważniejszych wyzwaniach komunikacyjnych, organizacji treści, zarządzaniu emocjami oraz kontroli stresu i pobudzenia.

Cena:

120 zł za konsultację/spotkanie (ok. 50 minut).


Komunikacja niewerbalna:
zastosowania praktyczne

Najlepszy przewodnik po tym, co warto wiedzieć o mowie ciała, aby odnieść sukces w relacjach z innymi. Kurs podzieliliśmy na trzy moduły, wprowadzające naszych klientów w świat komunikacji niewerbalnej w sposób zrozumiały oraz praktyczny, a zarazem pozwalają dowiedzieć się, jak mogą z tej wiedzy skorzystać. Pierwszy moduł opowiada o zachowaniu ciała jako komunikacji, tłumacząc, co mówią gesty dłoni, ruchy tułowia czy położenie nóg. W drugiej części swoją uwagę skupiamy wyłącznie na twarzy, ucząc odczytywać emocje innych i rozumieć ich intensywność. Ostatni moduł koncentruje się na ruchu, zmianie i przestrzeni jako integralnych elementach komunikacji niewerbalnej, wyjaśniając, jak mocno nasze otoczenie decyduje o poczuciu bezpieczeństwa, motywacji i zadowoleniu z życia. Szkolenie możemy dostosować do wyzwań:

  • przedsiębiorców i kadry zarządzającej,
  • prawników i pracowników wymiaru sprawiedliwości,
  • lekarzy i personelu medycznego.
Jak to działa?

Zajęcia najlepiej sprawdzą się dla grupy 6–10 uczestników, choć równie wartościowe są dla mniejszego zespołu i w trybie indywidualnym.

Cena:

Od 1000 zł za jednodniowe szkolenie (3x 2 godziny) w lokalizacji klienta na terenie Polski lub od 700 zł w siedzibie Alpaka Innovations w Toruniu.


Inteligencja emocjonalna:
klucz do sukcesu

Celem programu jest praktyczne podejście do rozwijania kompetencji inteligencji emocjonalnej u siebie i w swoim otoczeniu oraz wykorzystanie jej wpływu na trwałość relacji z innymi. Szkolenie doskonale odpowiada potrzebom osób, których sukces zależy od współpracy z ludźmi i osobistych więzi będących jej podstawą – wzbogaci warsztat przedsiębiorców, kadry zarządzającej, pracowników obsługi klienta, urzędników czy nauczycieli. Korzystnie wpłynie na skuteczność i samopoczucie osób pracujących w handlu oraz marketingu, pomagając im lepiej zrozumieć potrzeby innych ludzi oraz zarządzać empatią jako zasobem. W trzech blokach opowiadamy o roli emocji i potrzebach emocjonalnych człowieka, samoregulacji emocji i stresu oraz współpracy i przywództwie, a także empatii i uważności na innych jako narzędziach rozwoju, samodoskonalenia i reagowania w sytuacji kryzysowej.

Jak to działa?

Zajęcia najlepiej sprawdzą się dla grupy 5–8 uczestników, choć równie wartościowe są dla mniejszego zespołu i w trybie indywidualnym. Mogą odbyć się w skróconej formie, wyłącznie jako trening kompetencji.

Cena:

Od 1000 zł za jednodniowe szkolenie (3x 2 godziny) w lokalizacji klienta na terenie Polski lub od 700 zł w siedzibie Alpaka Innovations w Toruniu.


Inspirujące przywództwo

Program nastawiony na indywidualną pracę z klientem nad podnoszeniem kompetencji liderskich poprzez rozwój inteligencji społecznej i emocjonalnej. Rozwijając metodę empatycznego wsparcia i korzystając z siły regulacji emocjonalnej wspólnie kładziemy trwałe fundamenty pod samorealizację oraz rozwój, troszcząc się o redukowanie stresu i pobudzenia. Sprawdzone i poparte naukowymi dowodami techniki treningu umiejętności przyniosą efekty u każdego, kto poszukuje swojej ścieżki jako przywódca otoczony zdrowymi relacjami z innymi. Szczególnie wartościowy program jest dla osób pracujących w warunkach, gdzie narażone są na codzienny stres i rywalizację, aby uniknąć ich negatywnego wpływu dzięki kompetencjom inteligencji emocjonalnej.

Jak to działa?

Podstawowy program zakłada 12 indywidualnych spotkań co tydzień, w czasie których zrealizujemy kolejne etapy procesu. Inspirujące przywództwo doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie naszego treningu wystąpień publicznych.

Cena:

120 zł za konsultację/spotkanie (ok. 50 minut).


Podstawy kompetencji komunikacyjnych
dla młodzieży

Specjalny program szkoleniowy przygotowaliśmy dla młodych ludzi, aby zapewnić im łatwiejszy start w dorosłość i lepszy początek kariery zawodowej. Każdy z sześciu modułów koncentruje się na innej kluczowej kompetencji, które pozwalają sprawniej pokonywać przeszkody i radzić sobie z wyzwaniami. Kolejne kroki, po których prowadzimy uczestników, to samoświadomość, samoregulacja, motywacja, empatia, współpraca i przywództwo – budując w nich kapitał kompetencji inteligencji społecznej i emocjonalnej oraz otwierając ich na znaczenie zdrowych relacji z innymi i z samym sobą.

Jak to działa?

Zajęcia odbywają się w ramach sześciu dwugodzinnych spotkań w grupach 6–12 uczestników. Mogą być realizowane w szkole, ośrodku kultury, bibliotece, centrum aktywności czy gdziekolwiek indziej są młodzi ludzie zainteresowani swoim rozwojem. Program z powodzeniem da się przeprowadzić w trybie indywidualnym, również w połączeniu z naszym treningiem wystąpień publicznych.

Cena:

standardowa stawka to 350 zł za każdy z sześciu modułów, czyli 2100 zł za całość programu realizowanego stacjonarnie w Toruniu, jednak – traktując ten program jako ważną część misji Alpaka Innovations – jesteśmy skłonni dostosować się do możliwości naszych klientów.


Umiejętności, które wyróżniają najlepszych
w każdej dziedzinie życia, od stażystów po prezesów,
to kompetencje inteligencji emocjonalnej,
a nie zdolności poznawcze, bogate wykształcenie czy doświadczenie.

Nasza droga do sukcesu w pracy
w 67% zależy od zdolności emocjonalnych.

– Daniel Goleman


Skontaktuj się z nami
i zaplanuj darmową konsultację.

%d blogerów lubi to: