Badania emocji

Wychodząc naprzeciw różnym potrzebom naszych klientów stworzyliśmy propozycję pięciu podstawowych produktów bazujących na naszych badaniach emocji.

Łącząc je możemy sprostać Waszym oczekiwaniom i zaoferować dokładnie to, co jest Wam niezbędne.

Oferta usług badawczych realizowanych z wykorzystaniem systemu FaceReader dostępna jest dzięki Funduszowi Wsparcia Inwestycyjnego Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach grantu 5/FWI-C19/2021/70.
Podstawą oferty Alpaka Innovations jest ekspercka analiza ekspresji emocjonalnych oraz pobudzenia i stresu.
Co to oznacza dla naszych klientów?

Mając dostęp do nagrania wideo dokładnie odpowiadamy, kiedy i jakie emocje towarzyszyły nagranej osobie oraz jak mocno była pobudzona w tym czasie. Ponadto, możemy – korzystając z aktualnej wiedzy naukowej – wyjaśnić, jakie są źródła takiej reakcji i zasugerować, co zrobić, aby ją zmienić. Równocześnie, analizując treść wypowiedzi, możemy także ocenić wiarygodność danej osoby oraz dokładnie wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Nasze narzędzia – prawidłowo użyte – są skuteczniejsze niż popularne wykrywacze kłamstwa, a do tego możliwe do zastosowania w praktycznie każdych warunkach.

Jak to działa?

W Alpaka Innovations stosujemy program FaceReader, nowoczesne oprogramowanie bazujące na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym oraz dekadach badań nad komunikacją emocjonalną. Dzięki temu nasze badania emocji są szybkie, precyzyjne i obiektywne, a do tego dostępne dla każdego w przystępnej cenie. Stosujemy do tego, klasyczne, wymagające eksperckich kompetencji, narzędzia analityczne, które pozwalają na kodowanie zachowań niewerbalnych oraz rozpoznanie mikroekspresji i subtelnych ekspresji emocjonalnych, a także autorskie rozwiązania do oceny spójności komunikacji. Oznacza to, że nasza analiza jest dokładnie taka, jaka potrzebna jest naszym klientom. Do ich potrzeb dostosujemy i samo badanie, i poziom szczegółowości raportu, aby płacili tylko za to, co jest im niezbędne.

Kiedy możesz na tym skorzystać?
  • Jeśli zależy Wam na dokładnej ocenie wiarygodności.
  • Gdy chcecie precyzyjnie wiedzieć, jakie odczuwacie emocje
    i jak silny stres Wam towarzyszy.
  • Jeżeli chcecie lepiej poznać i zrozumieć emocje innych
    lub dowiedzieć się, w jaki sposób zareagują na Waszą reklamę.
  • Gdy pragniecie znacząco podnieść swoje kompetencje komunikacyjne oraz społeczne dzięki unikalnemu treningowi.
  • Jeśli potrzebujecie perfekcyjnego przygotowania do ważnego wystąpienia publicznego.

Dlatego każdy może skorzystać z oferty Alpaka Innovations i cieszyć się najwyższą jakością naszych usług. Mamy doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych, współpracujemy z cenionymi instytucjami życia publicznego, szkolimy przedsiębiorców i nauczycieli, a także tworzymy raporty dla ośrodków badania opinii i agencji marketingowych. Produkty z naszej oferty uprawnią zarządzanie zasobami ludzkimi i procesy rekrutacyjne, pomogą łatwo i szybko zweryfikować skuteczność reklamy i promocji, ułatwią dostosowanie Waszej oferty do potrzeb kluczowych grup klientów, a zarazem niezawodnie sprawdzą się w ocenie i treningu wiarygodności.

Alpaka Innovations pomaga wszędzie tam, gdzie pojawiają się emocje i stres – dzięki nam stają się Waszym sprzymierzeńcem.
Analiza wystąpień

Na podstawie nagrania wideo przygotowujemy profesjonalny raport przystępnie opisujący i wyjaśniający reakcje emocjonalne, zachowania niewerbalne oraz poziom pobudzenia, skupienia i stresu badanej osoby. Dzięki temu możemy dokonać oceny wiarygodności oraz spójności komunikacyjnej, wskazując momenty kryzysowe lub kulminacyjne wypowiedzi.

Kto może na tym skorzystać?

Analiza wystąpień to nasza propozycja o najszerszym zastosowaniu – przyda się każdemu, kto chciałby zrozumieć swoje emocje i stres lub potrzebuje ocenić wiarygodność innej osoby. Przyda się w kształceniu samoświadomości i samokontroli emocjonalnej, treningu przywództwa czy szkoleniu kompetencji inteligencji społecznej. Skorzystać mogą z niej też prawnicy weryfikujący wiarygodność świadków, agencje ochrony zarządzając bezpieczeństwem, lekarze potrzebujący wsparcia procesu diagnostycznego, twórcy treści promocyjnych chcący łatwo zweryfikować ich jakość, autorzy wystąpień publicznych pragnący skuteczniej oddziaływać na swoją publiczność czy zespoły rekrutacyjne szukające najlepszych kandydatów na stanowisko.

Cena:

Od 100 zł za każde 10 minut nagrania, powyżej dwóch godzin nagrania oferujemy indywidualne stawki dostosowane do potrzeb klienta.


Badanie reakcji odbiorców

Korzystając z oprogramowania FaceReader i klasycznych narzędzi do analizy zachowania przygotowujemy profesjonalny raport dokładnie oceniający reakcje odbiorców dowolnej treści. Na podstawie nagrań wideo wyjaśniamy emocje, które towarzyszą oglądaniu Waszej reklamy, pokazujemy poziom pobudzenia lub zainteresowania odbiorców Waszego wystąpienia oraz prezentujemy stres, który mógł towarzyszyć Waszym współpracownikom.

Usługa realizowana jest w zależności od potrzeb klienta w jednym z dwóch podstawowych formatów. Po pierwsze, na podstawie przekazanych materiałów audiowizualnych pozwalających ocenić reakcje odbiorców na prezentowaną treść marketingową. Po drugie, dzięki komunikacji zdalnej możliwymym jest zgromadzenie danych pozwalających na całkowicie zdalne zgromadzenie danych potrzebnych do oceny reakcji odbiorców na prezentowaną treść.

Kto może na tym skorzystać?

Przede wszystkim kierujemy naszą ofertę do twórców treści promocyjnych i marketingowych, agencji reklamowych oraz przedsiębiorców, którzy chcą szybciej i taniej sprawdzić, jak dobra jest ich reklama i czy wywołuje oczekiwany efekt. Ułatwi to też pracę autorom wystąpień publicznych, mówcom i twórcom treści szkoleniowych, pomagając im lepiej zrozumieć reakcje swoich odbiorców i dostarczając niezawodnej informacji zwrotnej. Oczywiście, nasza propozycja wzbogaci także badania naukowe – społeczne i medyczne – oraz na wyższy poziom wzniesie analizy wizerunku czy rozpoznawalności.

Cena:

Od 100 zł za każde 10 minut nagrania, powyżej godziny nagrania reakcji odbiorców ustalamy indywidualne stawki za badanie.


Kompleksowa analiza zachowania

Oferujemy dostosowane do unikalnych potrzeb naszych klientów złożone analizy zachowań na podstawie nagrania wideo – oprócz badania emocji, pobudzenia i stresu możemy dodać pełną analizę zachowań niewerbalnych (mowy ciała) oraz ich zestawienie z analizą treści wypowiedzi. Dzięki temu otrzymujemy niezwykle precyzyjne i najbardziej obiektywne narzędzie do oceny wiarygodności nagranej osoby. W ten sposób odkrywamy słabe punkty, momenty kryzysowe lub kulminacyjne każdej wypowiedzi, zyskując informacje niedostępne bez wykorzystania naszych narzędzi badawczych.

Kto może na tym skorzystać?

Nasza propozycja skierowana jest do tych, dla których wiarygodność jest najważniejsza i dla których zaufanie jest priorytetem. Jeśli jesteście przedsiębiorcą realizującym kluczowy projekt biznesowy, inwestorem negocjującym wielkie przedsięwzięcie, prawnikiem lub dziennikarzem potrzebującym zweryfikować najważniejszego świadka albo rodzicem chcącym odzyskać zaufanie do swojego dziecka – kompleksowa analiza zachowania jest tym, czego potrzebujecie. Kiedy obawiasz się szpiegostwa przemysłowego, oszustwa czy zdrady małżeńskiej albo gdy w grę wchodzi naprawdę duże ryzyko – wtedy właśnie przyda się nasze profesjonalne wsparcie.

Cena:

Od 250 zł za każde 10 minut nagrania.


Trening wystąpień publicznych

Stosowane przez nas narzędzia wykorzystujemy do kształtowania najlepszych mówców oraz rozwijania kompetencji komunikacyjnych i społecznych. FaceReader doskonale sprawdza się jako źródło szybkiej i obiektywnej informacji zwrotnej, dzięki czemu możemy pracować z naszymi klientami dokładnie nad tym, co stanowi przeszkodę. Nasza propozycja pozwala oswoić emocje i stres oraz nauczyć się nimi zarządzać, aby budowały wiarygodność lub wzmacniały wizerunek.

Kto może na tym skorzystać?

Pracujemy z każdym, kto chce udoskonalić swoje umiejętności wystąpień publicznych, lepiej panować nad swoją komunikacją oraz emocje przekuć na wiarygodność. Przedsiębiorcy, osoby zarządzające biznesem, politycy, mówcy, prawnicy, nauczyciele i trenerzy – każdy może osiągnąć kolejne sukcesy dzięki naszym metodom. Wspomagamy osoby, które mierzą się z lękiem społecznym, zwłaszcza obawą przed wystąpieniami publicznymi. Oferujemy także trening kompetencji społecznych dostosowany do potrzeb młodzieży, aby ułatwić młodym ludziom wejście w dorosłość oraz odniesienie sukcesu bez niepotrzebnego stresu.

Cena:

120 zł za konsultację/spotkanie (ok. 50 minut).


Monitoring spójności komunikacji

Najbardziej zaawansowaną usługą, którą oferujemy w Alpaka Innovations jest kompleksowa obsługa w zakresie zarządzania spójnością komunikacyjną. Stosując systematyczną analizę nagrań wideo, cykliczny monitoring potrzeb otoczenia komunikacyjnego oraz zestawiając je z treścią wypowiedzi i materiałów promocyjnych pomagamy w tworzeniu wiarygodnej strategii oddziaływania na innych. Nasze rozwiązanie sprawia, że opowieść pozwala stworzyć trwałą więź z odbiorcami i zdobyć ich zaufanie poprzez precyzyjne oddziaływanie na ich emocje. Łączą dorobek nauk społecznych z neuronauką proponujemy unikalne podejście do komunikacji, które koncentruje się na relacjach, autentyczności i zrozumieniu.

Kto może na tym skorzystać?

Kompleksowy monitoring spójności komunikacji to doskonały pomysł dla profesjonalistów, którzy chcą wzmocnić swój wizerunek i efektywność wywierania wpływu na innych – łącząc narzędzia analityczne z treningiem kompetencji i analizę otoczenia z wielopoziomowym ulepszeniem komunikacji zyskują spersonalizowaną usługę dostosowaną do ich potrzeb i oczekiwań. Doskonale sprawdzi się także jak metoda wspierania rozwoju polityków, liderów społecznych, dziennikarzy, prawników, lekarzy czy rzeczników interesu, dostarczając im rozwiązania skrojonego do ich unikalnych wyzwań. Równie skutecznie monitoring spójności komunikacji wykorzystamy pomagając stworzyć strategię komunikacyjną i nowoczesny wizerunek całej firmy, pracując z wszystkimi osobami odpowiedzialnymi za jej komunikację.

Cena:

Ustalana jest indywidualnie na podstawie potrzeb i oczekiwań klienta.


Najważniejszym dla naszego samopoczucia
jest bycie świadomym tego, co czujemy w tej chwili.
Jest to możliwe tylko jeśli zdajemy sobie sprawę
z tego, że towarzyszą nam emocje.

Im szybciej je rozpoznamy, tym więcej mamy możliwości,
w jaki sposób sobie z nimi poradzić.

– dr Paul Ekman


Skontaktuj się z nami
i zaplanuj darmową konsultację.

%d blogerów lubi to: