Podstawą oferty Alpaka Innovations jest profesjonalna analiza komunikacji, zachowania niewerbalnego, ekspresji emocjonalnych oraz pobudzenia i stresu. Wykorzystujemy nowoczesne narzędzia oraz pokazujemy, w jaki sposób odczytywać intencje i odczucia innych ludzi.

Jak badamy emocje?
Korzystając z nagrania audiowizualnego i systemu automatycznego kodowania ekspresji emocjonalnych odpowiadamy na pytania, kiedy i jakie emocje towarzyszyły nagrywanej osobie, jaka była ich dynamika i zmienność oraz jak mocno była ona pobudzona lub zestresowana. Szczegółowo pokazujemy zmiany neutralności twarzy oraz sygnałów siedmiu emocji podstawowych: radości, smutku, złości, strachu, zaskoczenia, obrzydzenia i pogardy. Korzystamy też z narzędzi badania komunikacji niewerbalnej, aby ocenić przejawy otwartości lub zdystansowania, komfortu i niepokoju oraz sympatii i niechęci.
Sięgając do aktualnej wiedzy naukowej wyjaśniamy, jakie są źródła takiej reakcji oraz sugerujemy, co zrobić, aby ją zmienić. Równocześnie, analizując treść wypowiedzi oraz inne dostępne dane możemy ocenić wiarygodność badanego wystąpienia i pomóc wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Profesjonalna analiza zachowania i komunikacji jest skuteczniejsza niż popularne wykrywacze kłamstwa, do tego zastosowanie naszych narzędzi jest prostsze, tańsze i łatwiejsze w każdych warunkach.

Nasze narzędzia
Do badania emocji stosujemy automatyczny system FaceReader 8.1 lub 9 i kilka dostępnych w nich modeli ekspresji (np. dla dorosłych, osób starszych i dzieci). Dzięki temu nasza praca jest szybka, precyzyjna i obiektywna, a do tego dostępna dla każdego naszego klienta w przystępnej cenie. W naszych raportach sięgamy również po narzędzia kodowania zachowania niewerbalnego (gestów, ruchów i pozycji ciała) oraz autorskie rozwiązanie do oceny spójności czy wiarygodności w komunikacji.
Kto może skorzystać z naszej oferty?
Pierwszą grupą klientów, którzy wykorzystują nasze badania emocji są twórcy treści promocyjnych i wizerunkowych oraz materiałów audiowizualnych udostępnianych w mediach społecznościowych. Tworzone filmy sprawdzamy pod kątem sygnałów emocji, pobudzenia i stresu, otwartości, pewności siebie i zaangażowania w zachowaniu niewerbalnym oraz wiarygodności, spójności i autentyczności treści i sposobu ich przekazywania. Nasze raporty wyjaśniają, co zmienić i jakich edycji dokonać, aby przygotowany materiał wywarł najlepsze wrażenie na odbiorcach i wzmocnił wizerunek naszych klientów. Dlatego właśnie po nasze badania sięgają osoby aktywne w mediach społecznościowych, politycy i samorządowcy, przedsiębiorcy i twórcy szkoleń, a także agencje przygotowujące strategie komunikacyjne dla swoich klientów.
Drugą najważniejszą grupą zainteresowaną ofertą badań emocji są agencje i firmy tworzące reklamę i materiały marketingowe oraz branża rozrywkowa. Kodowanie zachowania niewerbalnego pozwala zajrzeć do umysłu odbiorców i zobaczyć, co czują w interesującej nas chwili. Analizując nagrania odbiorców treści reklamowych lub rozrywkowych możemy dokładnie wskazać, kiedy towarzyszyły im poszczególne emocje, co motywowało ich do działania oraz które fragmenty przyciągnęły ich uwagę. To znacznie więcej niż dają tradycyjne narzędzia, ponieważ niezwykła dokładność naszych narzędzi pozwala wyjaśnić reakcję z dokładnością do 1/10 sekundy. Dlatego swoimi badaniami i wiedzą wspieramy projekty, w których sukces zależy od możliwości przewidzenia reakcji publiczności.
Dotychczas współpracowaliśmy również z prawnikami, którzy poszukiwali skutecznych narzędzi oceny wiarygodności. Pomagamy instytucjom publicznym i edukacyjnym tworzyć lepsze programy i materiały informacyjne. Nasze narzędzia doskonale sprawdzą się jako dodatkowa metoda ewaluacji pracy terapeutów i psychologów oraz ułatwią lekarzom komunikację z pacjentami. Dynamicznie rozwija się również wykorzystanie kodowania behawioralnego i badania emocji w testowaniu UX/UI czy wdrażaniu technologii korzystających z rozszerzonej rzeczywistości. Wszędzie tam, gdzie emocje człowieka mogą kształtować zachowanie i decyzje można zyskać sięgając po naszą metodę i nowoczesne narzędzia.
Nasza oferta badań emocji

Analiza podstawowa
Na podstawie nagrania audiowizualnego przygotujemy raport uwzględniający opis sygnałów emocjonalnych (radości, smutku, złości, strachu, zaskoczenia, obrzydzenia i pogardy) i neutralności, a także zmiany zaangażowania, pobudzenia (chęci do aktywnego działania) i kierunku dynamiki emocjonalnej (nastawienia osoby występującej). Wyniki analizy niewerbalnej porównamy z treścią wypowiedzi, aby zaprezentować nasze rekomendacje dotyczące spójności oraz wiarygodności komunikacji.

Analiza porównawcza
Nasze narzędzia ułatwią wybranie najlepszej wersji nagrania, które możesz wykorzystać w mediach społecznościowych lub Internecie. Dzięki dokładnej analizie zachowania niewerbalnego oraz sygnałów emocji, pobudzenia i stresu pomożemy podjąć decyzję najlepiej dostosowaną do odbiorców i celów filmu. Nasz raport zawiera uzasadnione rekomendacje dotyczące edycji nagrania audiowizualnego i przygotowania do publikacji, aby zagwarantować spójność i wiarygodność komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
Porównaj ceny w naszej ofercie ⭣

Audyt komunikacyjny
Profesjonalny raport dotyczący spójności i wiarygodności komunikacji łączy w sobie szczegółową analizę zachowania niewerbalnego i sygnałów emocji oraz dokładną ocenę stylu komunikacyjnego. Korzystając z wcześniejszych materiałów audiowizualnych oraz unikalnego wywiadu i obserwacji przygotujemy opis mocnych i słabych stron komunikacji, wyjaśniając, w jaki sposób możesz wykorzystać naturalne kompetencje do skutecznego przekonywania innych. Nasze badania sprawią, że staniesz się lepszym mówcą i sprawniej poradzisz sobie z regulacją stresu i trudnych emocji.

Analiza rozszerzona
Oceniając materiał wideo możemy patrzeć szerzej na komunikację i jej spójność, dlatego oferujemy raport rozszerzony opisujący sygnały emocji i neutralności, zmiany zaangażowania, pobudzenia oraz kierunku dynamiki emocjonalnej, które uzupełnione są analizą wypowiedzi, raportem dotyczącym wskaźników stresu fizjologicznego, gestykulacji, postawy ciała i zachowania przestrzennego. Dzięki temu nasze rekomendacje są jeszcze bardziej precyzyjne i szczegółowe oraz będą doskonale odpowiadać Twoim celom.

Superwizja niewerbalna
Unikalne metody i nowoczesne narzędzia, które stosujemy doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie superwizji dla osób pracujących z ludźmi: terapeutów, psychologów, pracowników socjalnych, trenerów czy lekarzy. Wystarczy nam samo nagranie twarzy i postawy ciała do przygotowania szczegółowego raportu dotyczącego wszystkich istotnych sygnałów emocji, neutralności, pobudzenia, stresu, otwartości, komfortu oraz sympatii. Dzięki naszej analizie możesz podnieść skuteczność swojej pracy i ulepszyć kontakt z klientem.

Raporty tygodniowe i miesięczne
Korzystając z treści audiowizualnych publikowanych w mediach społecznościowych lub Internecie przygotujemy regularne raporty dotyczącego zachowania niewerbalnego i sygnałów emocji, pobudzenia i stresu. Wskażemy mocne i słabe strony poszczególnych filmów, a także przedstawimy rekomendacje oraz sugestie na przyszłość. Stała współpraca badawcza z naszą firmą doskonale sprawdzi się w przypadku aktywnych autorów w mediach społecznościowych, którzy chcą wzmocnić zaangażowanie emocjonalne swoich odbiorców, stawiając na spójną i wiarygodną komunikację.
Marketingowe badania emocji

Badanie reakcji na treści
Nowa jakość badań marketingowych to dokładne informacje o reakcji odbiorców treści reklamowych. Podstawowy raport pokaże kiedy i którzy widzowie okazywali neutralność, zainteresowanie lub komfort oraz jak silne były ich emocje (radość, smutek, złość, strach, zaskoczenie, obrzydzenie czy pogarda). W wersji rozszerzonej oferujemy także analizę motywacji do działania, nastawienia, odczuwanego stresu oraz kierunku wzroku i pozycji ciała. Dzięki współpracy z nami agencje marketingowe mogą wejść na najwyższy poziom efektywności i zadowolenia klienta.

Badanie zadowolenia klientów
Jeśli chcesz wiedzieć nie tylko, co mówią klienci, ale co czują oraz jakie jest ich doświadczenie, to nasze narzędzia badawcze odpowiedzą na te pytania. Sięgając po nagrania audiowizualne (rozmowy z klientami, grupy focusowe, testy user experience) precyzyjnie wskażemy kluczowe emocje, ocenimy zaangażowanie klientów i ich nastawienie do marki, produktu lub usługi. Zbadamy też spójność ich wypowiedzi z zachowaniem niewerbalnym. Dzięki współpracy z nami lepiej poznasz swoje mocne strony i szybciej wyeliminujesz przeszkody na drodze do sukcesu Twojej firmy.

Oferta usług badawczych realizowanych z wykorzystaniem systemu FaceReader dostępna jest dzięki Funduszowi Wsparcia Inwestycyjnego Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach grantu 5/FWI-C19/2021/70.
Najważniejszym dla naszego samopoczucia jest bycie świadomym tego, co czujemy w tej chwili. Jest to możliwe tylko jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że towarzyszą nam emocje. Im szybciej je rozpoznamy, tym więcej mamy możliwości, w jaki sposób sobie z nimi poradzić.
– Paul Ekman
Jestem naukowcem zajmującym się komunikacją między ludźmi, szczególnie wpływem emocji na zachowanie i podejmowanie decyzji oraz rozumieniem sygnałów płynących z mowy ciała. Kierowałem zespołem badawczym, który sięgając po innowacyjne rozwiązanie i odważnie korzystając z dorobku nauki o mózgu zastosował skanowanie funkcjonalne mózgu (fMRI) do zrozumienia, jak różne emocje zmieniają naszą reakcję na opowieść. Pokazaliśmy też, że obserwacja mowy ciała ułatwia przewidywanie zachowania odbiorców naszych treści. Prowadzenie firmy łączę z pracą adiunkta w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego.
Swoje doświadczenie zdobyłem dzięki pracy badawczej w Polsce i projektom biznesowym, które dały początek Alpaka Innovations. Uczyłem się od najlepszych w trakcie staży i stypendiów w cenionych ośrodkach w USA, Niemczech, Portugalii, Estonii, Rumunii, Południowej Afryce i Chile, a także wykładając komunikację na uczelniach w Polsce, Litwie i Iranie. Dzięki temu jestem pionierem metod analizy danych behawioralnych, które wykorzystuje pracując z politykami, twórcami reklam i kampanii marketingowych, naukowcami i prawnikami. Moje unikalne podejście do komunikacji sprawiło, że od 2022 roku jako trener kompetencji współpracuję z International Republican Insitute, prowadząc szkolenia w Europie.
Więcej o mnie:
Dane kontaktowe:
Alpaka Innovations
Patryk Wawrzyński
ul. Grudziądzka 91, 87-100 Toruń
NIP: 542 298 93 55
Regon: 384314212
+48 535 556 682
kontakt@alpakainnovations.com