Komunikacja

Misją Alpaka Innovations jest tworzenie warunków, które ułatwiają transfer wiedzy. Jednym z filarów naszej działalności jest usprawnianie komunikacji – dlatego wykorzystujemy innowacyjne narzędzia badawcze i wdrażamy najnowsze odkrycia naukowców w praktyce. Doświadczenie zdobyte w kierowaniu projektami dotyczącymi znaczenia emocji dla oddziaływania opowieści oraz praca na styku nauki, biznesu, polityki oraz mediów dają dziś rezultaty, którymi są unikalne rozwiązania i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów komunikacyjnych. Jeśli poszukujesz pomysłu, jak lepiej dotrzeć dotrzeć do swoich odbiorców – klientów, pracowników, partnerów czy wyborców – to Alpaka Innovations jest dobrym wyborem.

Strategie komunikacyjne

Nasze kompleksowe rozumienie komunikacji stwarza okazję na wykorzystanie aktualnej wiedzy naukowej i wdrożenie skutecznych narzędzi. Tworząc strategie komunikacyjne bierzemy pod uwagę potrzeby i możliwości klientów, zawsze oferując indywidualne rozwiązania, które pozwalają osiągnąć maksymalnie pozytywne efekty oraz uniknąć popełniania błędów. Perspektywę i ofertę Alpaka Innovations wyróżnia nastawienie na promowanie wartości oraz pobudzanie emocji, aby komunikacja służyła budowaniu więzi i zaangażowaniu w opowieść.

Komunikacja niewerbalna

Wiemy, że słowa są ważne, ale równie istotna jest mowa ciała, z tego powodu komunikacja niewerbalna jest filarem naszej oferty. Nasze rozwiązania tworzymy zawsze wykorzystując dobre i sprawdzone narzędzia do analizy zachowań, postawy i ruchu ciała, ekspresji mimicznych, sygnałów odczuwanych emocji oraz tego, co mówi o nas nasze otoczenie. Alpaka Innovations daje naszym klientom niezwykłą możliwość użycia mowy ciała jako swojego atutu – zarówno doskonaląc swoje kompetencje, jak i wykorzystując naukę do rozpoznawania kłamstwa.

Spójność komunikacji

Najlepsza komunikacja to taka, która łączy wiarygodność słów ze szczerą mową ciała, dlatego kluczem jest dla nas spójność. Zawsze chętnie sięgamy po najnowsze odkrycia badaczy oraz innowacyjne metody pracy, aby proponować podejście, które skutecznie łączy autentyczność komunikacji werbalnej z niewerbalną. Alpaka Innovations tworzy rozwiązania skupione na odczuwaniu szczerości, prawdziwości i otwartości przez odbiorców – dzięki tworzeniu przekazu wokół emocji i wartości oraz naszemu nastawieniu na wzmacnianie więzi.

Jeśli mówisz do człowieka językiem, który zna,
trafisz do jego głowy.
Lecz jeśli mówisz do niego jego językiem,
trafisz wprost do serca.

Nelson R. Mandela

Poznaj nasze rozwiązania oparte na wiedzy:


%d blogerów lubi to: